CIZRNOVÁ POLÉVKA - CIZRNA, MRKEV, RAJČATA

POLÉVKA / BEZ LEPKU / BEZ LAKTÓZY / VEGETARIAN

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 10 min. / Vaření 30 min.

INGREDIENCE

(4–5 porcí)

1 vrchovatá lžíce kokosového oleje
1 středně velká cibule
4 stroužky česneku
1 velká mrkev
1 menší petržel
1 lžička nastrouhaného zázvoru
1 lžíce kurkumy
1 lžíce mletého římského kmínu
1 lžíce mleté lahůdkové papriky
1 lžička curry
1 litr kuřecího vývaru (vegetariánská verze s zeleninovým)
1 konzerva loupaných rajčat ve vlastní šťávě – 400g
1 konzerva cizrny – 250g
2 lžíce šťávy z citrónu
2 lžíce petržele

Cizrnová polévka - Cizrna, mrkev, rajčata

POSTUP

  1. Na 1 lžíci kokosového oleje si lehce orestujeme na malé kostičky pokrájenou cibuli a 4 stroužky, na plátky nakrájeného česneku.
  2. Zatímco se cibule a česnek restují, nakrájíme si na malé kostičky 1 mrkev a 1 petržel. Přidáme do hrnce k zelenině a restujeme ještě 2 minutky.
  3. Do hrnce dáme 1 lžičku nastrouhaného zázvoru a koření – 1 lžíci kurkumy, mleté lahůdkové papriky, římského mletého kmínu a 1 lžičku curry. Pokud nemáte rádi, když je polévka lehce pikantní, doporučujeme curry nepřidávat. Koření promícháme se zeleninou a restujeme přibližně po dobu jedné minuty. Nyní nám kořením voní celá kuchyně, což je znamení, že jsem připraveni na další krok.
  4. Orestovanou zeleninu přesypeme do středně velkého hrnce a zalijeme 1 litrem vývaru, přidáme lehce pokrájená rajčata se šťávou z konzervy a vaříme pod pokličkou přibližně 20 minut, dokud zelenina není dostatečně měkká. Na polévku používáme 400 g konzervu oloupaných rajčat, kde je jich přibližně 6–8. Vždy čteme složení a kontrolujeme, zda tam není přidaný cukr.
  5. Na závěr přidáme 2 lžíce šťávy z citrónu, konzervu cizrny a 2 lžíce petržele. Petržel používáme nasušenou nebo čerstvou. Na ozdobu, ale máme vždy čerstvou. Vaříme ještě cca 3 minuty.
  1. Polévka je téměř hotova. Přibližně ¾ polévky rozmixujeme v mixéru dohladka a vrátíme zpět do hrnce. Máme rádi, pokud cítíme sem tam kousky zeleniny a proto mixujeme pouze část.

Pozn. Někdy máme chuť na jemnější verzi a přidáváme 100 ml kokosového mléka na závěr.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'