ROASTBEEF S CITRÓNOVOU TRÁVOU

MASO / VECERE / PREDKRM

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 120 min. / Vaření 60 min.

INGREDIENCE

na marinádu
3 lžíce tamari
3 lžíce rybí omáčky
1 lžíce rýžového sirupu
2 lžíce olivového oleje
2 stonky citronové trávy
4 stroužky česneku

2 lžičky soli
1–1,2 kg nízkého roštěnce

na dresink
3 lžíce tamari
1 lžíce citronové šťávy
1 lžička rýžového sirupu
1 stroužek česneku
1 lžíce olivového oleje
1 lžíce vody
1 lžíce bazalky (lze dále koriandr či máta)
špetka chilli

pečení:
115°C cca 60 min
56°C a nechat dojít na 58°C v alobalu

Roastbeef  s citrónovou trávou

POSTUP

  1. Neprve si očistíme maso. Vezmeme si papírovou utěrku a roštěnec osušíme. Nemyjeme pod vodou. Maso dále odblaníme a svážeme do válečku, aby bylo po celé délce stejně vysoké a široké. Nebojte se poprosit v řezníctví o svázání.
  2. Připravíme si marinádu ideálně ve food procesoru či mixéru. Na ni potřebujeme 3 lžíce tamari, 3 lžíce rybí omáčky, 1 lžíci sirupu, 2 lžíce olivového oleje, 2 stonky citrónové trávy a 4 stroužky česneku. Rozmixováním nám vznikne pasta. Jestliže nemáte žádný přístroj, stačí utřít česnek a nasekat najemno citrónovou trávu. Marinádu vmasírujeme do masa a dáme do lednice alespoň na 1 hodinu. Čím déle, tím lépe.
  3. Marinované maso vyndáme z lednice a necháme v pokojové teplotě cca 30 minut. Mezitím si předehřejeme troubu na 115°C (horkovzduch).
  4. Rozpálíme si pánev s kapkou řepkového oleje. Maso osolíme (2 lžičky) a zprudka opečeme ze všech stran i boků dohněda.
  5. Do prostředku masa zapíchneme teploměr a budeme hlídat, dokud teplota nedosáhne 56°C. Při této teplotě bude maso krásně růžové, tedy medium. Dáme do trouby a pečeme na 115°C. Pečeme cca 60 minut.
  6. Hotové maso vyndáme z trouby a necháme odpočinout 15 minut zabalené v alobalu. Poté vyndáme z masa teploměr.
  7. Připravíme si dresink. V malé mističce si smícháme 3 lžíce tamari, 1 lžíci citrónové šťávy, 1 lžičku sirupu,1 utřený stroužek česneku, 1 lžíci olivového oleje, 1 lžíci vody, 1 lžíci nasekané bazalky a špetku chilli.
  8. Plátky roastbeefu pokapeme na závěr dresinkem. Podáváme např. s rukolou, rajčátky zakápnutými olivovym olejem a citrónem.
Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'