ČOKOLÁDOVÉ MUFFINY A BÁBOVKA S KOKOSOVÝM KRÉMEM

BEZ LEPKU / DEZERT / SNÍDANĚ / BEZ LAKTÓZY / LÉTO

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 10 min. / Vaření 20 min.

INGREDIENCE

100 g cizrnové mouky
120 g ovesných bezlepkových vloček
3 lžíce nepraženého kakaa
½ lžičky jedlé sody
1½ lžička prášku do pečiva
špetka vanilky
100 g kokosového cukru
120 ml olivového či řepkového oleje
1 vejce
3 malá jablka
1 hruška

krém
500 ml kokosové mléka D-Roy
15 g kakaového másla
2 lžíce kokosového cukru
špetka vanilky

na ozdobu
jahody a borůvky

Čokoládové muffiny a bábovka s kokosovým krémem

POSTUP

Muffiny či bábovka

 1. Nahřejeme si troubu na 180°C. Na plech si připravíme formy na muffiny. My používáme velikost – šířka 40 mm a výška 24 mm.
 2. Rozmixujeme si ovesné vločky na mouku.
 3. Ve středně velké míse si smícháme 100 g cizrnové mouky, 120 g mouky z ovesných vloček, 3 lžíce kakaa, 1 ½ lžičky prášku do pečiva, ½ lžičky jedlé sody a špetku vanilky.
 4. Ve vyšší misce si ušleháme na krém 120 ml olivového či řepkového oleje, 100 g kokosového cukru s 1 vejcem. K němu přidáme na jemno nastrouhaná 3 jablka a promícháme.
 5. Sypkou směs zamícháme do tekuté směsi a na závěr přidáme přidáme na drobné kostičky nakrájenou hrušku. Není nutná, ale osladí chuť těsta.
 6. Muffiny plníme těstem do ¾ výšky formičky. Pečeme 20–22 minut na 180°C. V případě bábovky pečeme cca 45 minut v předem vymazané formě, kterou vysypeme moukou z ovesných vloček.

Kokosová šlehačka

 1. Kokosové mléko dáme přes noc do lednice, aby nám řádně ztuhlo. Během tuhnutí se postupně oddělí voda a na vrchu krabičky nám vznikne kokosový krém, který použijeme na šlehačku.
 2. Necháme si pomalinku rozpustit cca 15 g kakaového másla.
 3. Krabičku kokosového mléka si vyndáme z ledničky, nepromícháváme, ale opatrně vylijeme husté mléko do vyšší misky. Jakmile začne jeho konzistence řídnout, skončíme. Z 500 ml krabičky máme cca 300 ml kokosového krému, zbytek je kokosová voda, která je super např. do smoothies.
 4. Ke kokosovému krému přidáme rozpuštěné kakaové máslo (vychladlé), 2 lžíce kokosové moučky, kterou jsem si umixovali z běžného kokosového cukru a špetku vanilky.
 5. Vyšleháme v hustý krém, což bude trvat přibližně 3–4 minutky. Jestliže vám krém bude připadat řídký, dejte jej ztuhnout do ledničky.

Na závěr muffiny zdobíme kokosovou šlehačkoua ovocem. :)

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'