SMOOTHIE - AVOKÁDO, MÁTA, MANGO, ŠPENÁT

SVAČINA / SNÍDANĚ / 5 MIN / VEGAN / BEZ CUKRU
Smoothie - avokádo, máta, mango, špenát

Voilá.. můj první příspěvek na našem blogu je zde. Nejsem žádný pisatel, takže jsem zvolila pro začátek něco velmi jednoduchého – špenátové smoothie. Etapa pojídaní sušenek končí, je tu doba pití smoothies. Toto smoothie si nejraději připavuji jako snídani nebo svačinu po cvičení. Prosím, barvy se nelekejte, je extrémně sladké!

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 5 min. /

INGREDIENCE

(1 velká porce – 375ml)

300 ml jablečného džusu
1 velká hrst špenátu
1/4 avokáda
6 kostek manga
8 lístků máty

POSTUP

Toto je moje nejoblíbenější smoothie. Barva zrovna není nepřesvědčivější, ale ta chuť je božská. Díky mangu je smothie velmi slaďounké a krémové.

  1. Do mixeru naliji jablečný džus a vodu. Doma nemáme odštěvňovač, tak zatím kupuji z bistra UGO 100% nepasterizovanou jablečnou šťávu. Mají ji například v hypermarketu Glóbus.
  2. Dále dám pořádnou hrst mladého špenátu. Nebojte se ho. Mužské pohlaví většinou ohrnuje nos, když řeknu “je tam špenát”. Myslím, že ani nepoznáte, že tam nějaký špenát vůbec je.
  3. Vydlabu a přidám do mixéru 1/4 avokáda, které má pořádnou dávku zdravých tuků.
  4. Mango oloupu a nakrájím na malé kostky cca 1×1cm (objem jako je 1/2 jablka). Přidám do mixerů přibližně 6–8 kostek. Pokud nemáte rádi mango, můžete jej vynechat nebo nahradit ještě půlkou jablka. Chuť manga, ale není možné nahradit.
  5. Nezapomeňte na mátu, ta je smrtelně důležitá! 8 lístků, ať je cítit.
  6. Rozmixujte vše pořádně do hladka, ať necítíte na jazyku kousky listů.
image

Vždy je nutné dávat si pozor na zralost avokáda. Když kupejeme avokádo, nemačkáme jej, ale odlamujeme stopku. Pokud je vnitřek pod stopkou zelený, je avokádo nedozrálé, což nevadí, protože doma dojde. Pokud pod stopkou bude vnitřek žlutě zabarvený, je avokádo v ideální formě.

imageimage

Zralé avokádo lze vydlabat lžící, není to žádná dřina.

image

Dobrou chuť

gabi

Líbil se ti recept? Pomož nám ho šířit ...

Okomentuj recept

Moc rádi uslyšíme, co si myslíš. Povedl se ti recept? Jak jsi si jej upravil? Dej nám vědět a poděl se s ostatními.

Napsat komentář

RENATA WELCH píše: #1

Super smoothie a koukam, ze uz v prvnim prispevku na blogu bylo jasne, ze se vase vyborne a krasne bistro bude jmenovat Etapa :).....jak pisete v prispevku, etapa pojidani susenek skoncila …jinak zkousim postupne vsechny recepty a zatim parada ????

před 4 lety

RENATA WELCH píše: #2

Super smoothie a koukam, ze uz v prvnim prispevku na blogu bylo jasne, ze se vase vyborne a krasne bistro bude jmenovat Etapa :).....jak pisete v prispevku, etapa pojidani susenek skoncila …jinak zkousim postupne vsechny recepty a zatim parada ????

před 4 lety

Okomentuj recept

Tvůj e-mail nebude zobrazen.

Foodblog roku

2019

Foodblog roku přeskočil rok 2018 a rovnou vyhlásil vítěze za rok 2019. Nemůžeme být šťastnější, vyhráli jsme v hlavní kategorii - Food blog roku 2019. Jupíí a moc vám všem děkujeme!
vítěz food blogu roku

2017

Umisťujeme se na 2.místě v kategorii Cestování, na 3.místě ve Food Stylingu, na 5.místě ve Fotografii a jsme čtvrtí v absolutním pořadí. Máme z toho obří radost.

2016

Vyhráli jsme v kategorii Food Styling 1. místo za Foodblog roku 2016. Máme z toho obří radost.
vítěz food blogu roku

Kdo jsme?

Já jsem Petr. Jídlo je pro mě chvíle, kdy přestáváme pracovat a užíváme si. Pokaždé se těším jakou novou kombinaci Gábi na talíř vymyslí.

Já jsem Gábina. Nakupování kuchařek je pro mě stejným potěšením jako nákup bot. Prohlížení fotek jídla mě ale uspokojí podstatně více než listování v módních časopisech.

A kdo jsi ty?

Napiš nám tvoje křestní jméno a e-mailovou adresu a my ti pošleme vždy upozornění na nový příspěvek, rady, tipy, recepty a spoustu dalšího.

Mrkni se

Buďme na blízku. Spoj se s námi na sociálních sítích.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'