ČOKOLÁDOVO ARAŠÍDOVÉ VÁNOČNÍ BONBÓNY

VÁNOCE
Čokoládovo arašídové vánoční bonbóny

Nejlepší věci jsou ty nejjednodušší. Za půl hodinky máte skvělé netradiční vánoční čokoládové bonbóny s náplní z arašídového más­la.

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 30 min. /

INGREDIENCE

na 24 bonbonů

1 hrnek kokosového oleje
1 hrnek kakaového prášku
2 lžíce javorového sirupu
¼ lžička soli
špetku vanilky

na náplň
⅔ hrnku arašídového másla
2 lžíce javorového sirupu

POSTUP

  1. V malém hrnci na středním plameni za stálého míchání zahřejeme 1 hrnek kokosového oleje, přisypeme 1 hrnek kakaového prášku a osladíme 2 lžícemi javorového sirupu a přídáme ¼ lžičky soli. Jakmile se čokoláda začne vařit, vypneme plotnu.
  2. Zalijeme dno forem mini muffinů. Doporučujeme co nejtenčí vrtsvu. Dáme do lednice nebo mrazáku ztvrdnout na 10 až 15 min.
  3. Mezitím si připravíme náplň. V malé mističce mícháme ⅔ hrnku arašídového másla a 2 lžíce javorového sirupu dokud se nespojí.
  4. Vyndáme formy s čokoládovým dnem z lednice a do každého dáme cca 1/2 lžičky náplně. Zalijeme zbytkem čokolády. Znovu doporučujeme co nejtenčí vrtsvu, aby byla cítit více chuť arašídového másla než čokolády. Dáme znovu ztvrdnout cca na 20 min do lednice.
imageimage

dobrou chuť

Petr

Líbil se ti recept? Pomož nám ho šířit ...

Mohlo by ti ještě chutnat

Okomentuj recept

Moc rádi uslyšíme, co si myslíš. Povedl se ti recept? Jak jsi si jej upravil? Dej nám vědět a poděl se s ostatními.

Napsat komentář

Okomentuj recept

Tvůj e-mail nebude zobrazen.

Foodblog roku

2019

Foodblog roku přeskočil rok 2018 a rovnou vyhlásil vítěze za rok 2019. Nemůžeme být šťastnější, vyhráli jsme v hlavní kategorii - Food blog roku 2019. Jupíí a moc vám všem děkujeme!
vítěz food blogu roku

2017

Umisťujeme se na 2.místě v kategorii Cestování, na 3.místě ve Food Stylingu, na 5.místě ve Fotografii a jsme čtvrtí v absolutním pořadí. Máme z toho obří radost.

2016

Vyhráli jsme v kategorii Food Styling 1. místo za Foodblog roku 2016. Máme z toho obří radost.
vítěz food blogu roku

Kdo jsme?

Já jsem Petr. Jídlo je pro mě chvíle, kdy přestáváme pracovat a užíváme si. Pokaždé se těším jakou novou kombinaci Gábi na talíř vymyslí.

Já jsem Gábina. Nakupování kuchařek je pro mě stejným potěšením jako nákup bot. Prohlížení fotek jídla mě ale uspokojí podstatně více než listování v módních časopisech.

A kdo jsi ty?

Napiš nám tvoje křestní jméno a e-mailovou adresu a my ti pošleme vždy upozornění na nový příspěvek, rady, tipy, recepty a spoustu dalšího.

Mrkni se

Buďme na blízku. Spoj se s námi na sociálních sítích.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'