PÓRKOVÁ POLÉVKA - CHŘEST, VLAŠSKÉ OŘECHY

VĚČEŘE / BEZ LAKTÓZY / BEZ LEPKU / VEGAN / VEGETARIÁN
Pórková polévka - chřest, vlašské ořechy

O víkend mě vzala kamarádka na výlet do Hostína na chřestové slavnosti. Je to taková naše tradice. Vždy si poslechneme přednášku o historii a pěstování chřestu, protože do roka vše vždy zapomeneme. Letos jsem si však řekla, že naše chřestové hody řádně zachytím. Ráno dám nabít foťák, takže samozřejmě baterka zůstává doma bezpečně v nabíječce…nevadí, tak snad příští rok.

S nákupem chřestu jsem to tam trochu přepískla – koupila jsem 4 obří svazky. Má to ale jedno plus, mám prostor pro experimenty. Chřest hraje hlavní roli především v polévkách, já jsem ho ale odstavila na druhou kolej za pórek.

Tato pórková polévka je inspirována mým minulým receptem, respektive žlutou, takže opět je tu kurkuma a jablko a znovu upozorňuji, není to sladké :-).

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 10 min. / Vaření 30 min.

INGREDIENCE

2 velké porce

1 lžíce olivového oleje
2 lžíce nasekaného čerstvého tymiánu
1 velký pórek nakrájený na kolečka
1 lžička kurkumy
1 malé oloupané jablko nakrájené na kostky
5 výhonků čerstvého bílého chřestu
1 hrst vlašský ořechů
500 ml vody
pepř
½-1 lžička mořské soli

Ozdobení a dochucení:
ořechy
med
tymián

POSTUP

  1. Na 1 lžíci olivového oleje restujeme na kolečka nakrájený pórek s 1 lžící nasekaného čerstvého tymiánu po dobu cca 5 minut.
  2. Následně do hrnce přidáme 1 lžičku (né vrchovatou) kurkumy, na menší kostky pokrájené malé jablko a kousky chřestu. Bílý chřest je nutné oloupat, jeho slupka je hořká, takže je nutné se jí škrabkou zbavit. Odkrájíme i dřevnaté konce. Restujeme ještě cca 1 minutu.
  3. Na závěr přidáme hrst vlašských ořechů, 500 ml vody, přibližně 1 lžičku soli a trochu pepře. Pod pokličkou vaříme cca 20 minutek. Když je vše měkké, můžeme přelít do mixéru a polévku umixovat dohladka.
  4. Polévku zdobíme trochou ořechů, tymiánem a medem, který krásně polévku dochutí.
imageimageimageimageimage

Dobrou chuť

gabi

Líbil se ti recept? Pomož nám ho šířit ...

Okomentuj recept

Moc rádi uslyšíme, co si myslíš. Povedl se ti recept? Jak jsi si jej upravil? Dej nám vědět a poděl se s ostatními.

Napsat komentář

Okomentuj recept

Tvůj e-mail nebude zobrazen.

Foodblog roku

2019

Foodblog roku přeskočil rok 2018 a rovnou vyhlásil vítěze za rok 2019. Nemůžeme být šťastnější, vyhráli jsme v hlavní kategorii - Food blog roku 2019. Jupíí a moc vám všem děkujeme!
vítěz food blogu roku

2017

Umisťujeme se na 2.místě v kategorii Cestování, na 3.místě ve Food Stylingu, na 5.místě ve Fotografii a jsme čtvrtí v absolutním pořadí. Máme z toho obří radost.

2016

Vyhráli jsme v kategorii Food Styling 1. místo za Foodblog roku 2016. Máme z toho obří radost.
vítěz food blogu roku

Kdo jsme?

Já jsem Petr. Jídlo je pro mě chvíle, kdy přestáváme pracovat a užíváme si. Pokaždé se těším jakou novou kombinaci Gábi na talíř vymyslí.

Já jsem Gábina. Nakupování kuchařek je pro mě stejným potěšením jako nákup bot. Prohlížení fotek jídla mě ale uspokojí podstatně více než listování v módních časopisech.

A kdo jsi ty?

Napiš nám tvoje křestní jméno a e-mailovou adresu a my ti pošleme vždy upozornění na nový příspěvek, rady, tipy, recepty a spoustu dalšího.

Mrkni se

Buďme na blízku. Spoj se s námi na sociálních sítích.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'