OKURKOVÉ GAZPACHO - KEŠU, BYLINKY, AVOKADO

VEGAN / VEGETARIAN / LÉTO / PŘÍLOHA / RAW
Okurkové gazpacho - kešu, bylinky, avokado

Na začátku srpna jsem byla pozvána na skvělé blogerské randíčko do Café Kare v samotném centru Prahy. Samozřejmě jsem na akci přiletěla pozdě, protože jsem třikrát kontrolovala, zda je auto všude zamčené..přestože stačí jeden klik. Naštěstí tam na mě čekalo volné místečko vedle hrozně fajn holek (a jednoho chlapce).

Měli jsme možnost ochutnat vícechodové menu připravené speciálně pro naši sešlost. Nejvíce mě rozhodně zaujala studená okurková polévka. Byla úžasná, řekla bych i skvělá pro ty horka, co tu teď panují. Inspirovala jsem z menu, které nám připravil Marek Pel a namixovala jsem okurkové gazpacho ke grilovanému pstruhovi. Okurkový krém přináší velkou spoustu zajímavých chutí (poprvé jsem první lžíci válela na jazyku jako víno), tudíž rybku stačí pouze pokapat citrónem, osolit a opepřit.

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 5 min. /

INGREDIENCE

2 porce

60g kešu
½ salátové okurky
¼ avokáda
½ jarní cibulky
1 malý stroužek česneku
1 lžíce nasekané čerstvé bazalky
1 lžíce nasekané čerstvé pažitky
1 lžíce nasekané čerstvé máty
šťáva z ½ citrónu
2 lžíce vody
špetka soli

POSTUP

Kešu není nutné namáčet jako například mandle. Neobsahují totiž růstové inhibitory. Namáčet doporučujeme spíš jen těm, kteří nemají úplně tak výkonný mixér, neboť kešu se po 2 hodinách máčení velmi lehce rozmělní.

Jestliže vynecháte namáčení kešu, budete mít výbornou přílohu připravenou bleskově.

  1. Namočíme 60 g kešu do vody na 1 hodinku. Jde nám pouze o to, aby oříšky změkly. Není to nutné v případě výkonného mixéru. Následně zbavíme kešu vody a přesypeme do mixéru.
  2. Oloupeme si ½ salátové okurky, nakrájíme na kousky a hodíme do mixéru. Přidáme zbytek ingrediencí – ¼ avokáda, 1 malý stroužek česneku, ½ jarní cibulky, 1 lžíci nasekané čerstvé bazalky, máty a pažitky, dále ještě šťávu z ½ citrónu a na závěr špetku soli. Ochutnáme, přidáme podle potřeby bylinky – bazalka by měla být nejvýraznější. Mixujeme dohladka.
  3. Zdobíme lístky máty, a kolečky jarní cibulky.
imageimageimageimage

Dobrou chuť

gabi

Líbil se ti recept? Pomož nám ho šířit ...

Okomentuj recept

Moc rádi uslyšíme, co si myslíš. Povedl se ti recept? Jak jsi si jej upravil? Dej nám vědět a poděl se s ostatními.

Napsat komentář

Okomentuj recept

Tvůj e-mail nebude zobrazen.

Foodblog roku

2019

Foodblog roku přeskočil rok 2018 a rovnou vyhlásil vítěze za rok 2019. Nemůžeme být šťastnější, vyhráli jsme v hlavní kategorii - Food blog roku 2019. Jupíí a moc vám všem děkujeme!
vítěz food blogu roku

2017

Umisťujeme se na 2.místě v kategorii Cestování, na 3.místě ve Food Stylingu, na 5.místě ve Fotografii a jsme čtvrtí v absolutním pořadí. Máme z toho obří radost.

2016

Vyhráli jsme v kategorii Food Styling 1. místo za Foodblog roku 2016. Máme z toho obří radost.
vítěz food blogu roku

Kdo jsme?

Já jsem Petr. Jídlo je pro mě chvíle, kdy přestáváme pracovat a užíváme si. Pokaždé se těším jakou novou kombinaci Gábi na talíř vymyslí.

Já jsem Gábina. Nakupování kuchařek je pro mě stejným potěšením jako nákup bot. Prohlížení fotek jídla mě ale uspokojí podstatně více než listování v módních časopisech.

A kdo jsi ty?

Napiš nám tvoje křestní jméno a e-mailovou adresu a my ti pošleme vždy upozornění na nový příspěvek, rady, tipy, recepty a spoustu dalšího.

Mrkni se

Buďme na blízku. Spoj se s námi na sociálních sítích.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'