STEAK V KAKAU - PAPRIKA, CHILLI, PEPŘ

PALEO / DO 25 MIN / VEČEŘE / BEZ LEPKU
Steak v kakau - paprika, chilli, pepř

Nestává se to často, ale hned při prvním pokusu o tenhle netradiční steak mi Gabča řekla, že takhle to musím dát na blog. Gabča je perfektcionistka a vše musí ladit do posledního puntíku a taky netrvalo dlouho a už jsme recept měnili. Já jsem kakao přídaval, Gabča ubírala. Ale nakonec jsme došli k ideálnímu poměru, který není tak silně aromatický ale zase ne tak slabý, že ztrácí své netradiční kouzlo.

Když jsme se dali do focení receptu, Gabča přemýšlela nad přílohou, která se bude hodit k masu a bude zároveň jednoduchá na přípravu. Co třeba mrkve? Jojo, a byly tak super, že recept musíme přidat na blog. Samozřejmě jsme si ho nezapsali, takže ho zkoušíme znovu a znovu.. (recept na mrkve už je na světě.)

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 5 min. / Vaření 11 min.

INGREDIENCE

porce pro 2

2 steaky (např. cca 0.360kg vysokého roštěnce)
1 a ½ lžičky raw kakaa
1 a ½ lžičky himalájské soli
¾ lžičky papriky
½ lžičky chilli
¼ lžičky černého pepře
¼ lžičky cayenského pepepře
1 lžíce kokosového oleje nebo ghee másla

Příloha: grilované mrkve

POSTUP

  1. Osušíme steaky kuchyňským ubrouskem a necháme je cca 10 až 15 minut odpočívat, aby získali pokojovou teplotu.
  2. Mezitím, co steak odpočívá, si v malé misce namícháme koření – 1 a ½ lžičky nepraženého kakaového prášku, ¾ lžičky soli, ¾ lžičky uzené papriky, ½ lžičky chilli koření, ¼ lžičky mletého černého pepře a ¼ lžičky cayenského pepře. Vše smícháme dohromady.
  3. Vmasírujeme rukama do masa směs koření a pokryjeme jí celý povrch steaků. Nakonec ještě posolíme zbytkem ( ¾ lžičky) soli a necháme steaky nasát kakaovou směs.
  4. Mezitím si rozpálíme pánev na vysoký žár. Po cca 3 minutách přidáme 1 lžíci kokosového oleje a zahříváme cca 30 sekund.
  5. Teď přichází na řadu důležitý moment, nažhavte si kromě pánve i digestoř. Kakao vám krásně provoní kuchyň :-).
  6. Dáme steaky na pánev, přikryjeme mřížkou na ochranu před stříkajícím olejem, pokud ji máme. Grilujeme 3 minuty jednu stranu, otočíme steak a druhou stranu děláme podle toho, jak máte maso rádi. My si jej děláme na medium-rare, což je cca další 3 minuty i z druhé strany. Záleží na výšce steaku. Postup píšeme pro cca 1,5 cm vysoký steak. Jak je maso uděláne kontrolujeme stiskem, čím pevnější maso je, tím více je propečené.
  7. Vyndáme steaky a zakryjeme je. Necháme dojít přikryté ještě dalších 5 minut. Steaky krásně pustí šťávu.
imageimageimageimageimage

Zdar a sílu

Petr

Recept vznikl ve spolupráci s kolonial.cz

Líbil se ti recept? Pomož nám ho šířit ...

Okomentuj recept

Moc rádi uslyšíme, co si myslíš. Povedl se ti recept? Jak jsi si jej upravil? Dej nám vědět a poděl se s ostatními.

Napsat komentář

Okomentuj recept

Tvůj e-mail nebude zobrazen.

Foodblog roku

2019

Foodblog roku přeskočil rok 2018 a rovnou vyhlásil vítěze za rok 2019. Nemůžeme být šťastnější, vyhráli jsme v hlavní kategorii - Food blog roku 2019. Jupíí a moc vám všem děkujeme!
vítěz food blogu roku

2017

Umisťujeme se na 2.místě v kategorii Cestování, na 3.místě ve Food Stylingu, na 5.místě ve Fotografii a jsme čtvrtí v absolutním pořadí. Máme z toho obří radost.

2016

Vyhráli jsme v kategorii Food Styling 1. místo za Foodblog roku 2016. Máme z toho obří radost.
vítěz food blogu roku

Kdo jsme?

Já jsem Petr. Jídlo je pro mě chvíle, kdy přestáváme pracovat a užíváme si. Pokaždé se těším jakou novou kombinaci Gábi na talíř vymyslí.

Já jsem Gábina. Nakupování kuchařek je pro mě stejným potěšením jako nákup bot. Prohlížení fotek jídla mě ale uspokojí podstatně více než listování v módních časopisech.

A kdo jsi ty?

Napiš nám tvoje křestní jméno a e-mailovou adresu a my ti pošleme vždy upozornění na nový příspěvek, rady, tipy, recepty a spoustu dalšího.

Mrkni se

Buďme na blízku. Spoj se s námi na sociálních sítích.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'