DÝŇOVÝ FRANCOUZSKÝ TOAST

SLADKÉ / VEGETARIAN / PODZIM / DO 15 MIN / BEZ LEPKU
Dýňový francouzský toast

Dýňová série receptů pokračuje. Z dýňového pyré jsme si připravili dýňový chlebíček a z něj jsme si druhý den udělali sladký chlebík ve vajíčku. Tomu říkám jasná víkendová podzimní snídaně (ideálně do postele).

Je téměř vědecky prokázáno, že není dobré připravovat tento recept z čerstvého chlebíčku, plátky by se vám ve vejci na 82% rozpadly… trochu si vymýšlím, věděcky to potvrzené nemám, jaká je přesně šance neúspěchu také nevím. Každopádně doporučuju počkat na druhý den. :-)

Nejlepší je podávat tuto bombu s čerstvým banánem a broskvemi. Pokud nemáte dost sladkého, připravte si ještě menší dávku čokoládové polevy. Je to neodolatelné, že? :-)

DOBA PŘÍPRAVY

Příprava 5 min. / Vaření 10 min.

INGREDIENCE

6 plátků dýňového chlebíčku (nesmí být čerstvý) recept
2 lžíce ghee
1 vajíčko
5 lžic hustého kokosového mléka
špetka vanilky

Ozdobení
1 banán
1 lžíce sirupu nebo čokoládová poleva
1 malá hrst kokosu
1 hrst ořechů

POSTUP

  1. Na pánvi si rozpálíme 2 lžíce ghee másla.
  2. Vejce rozklepneme do hlubokého talíře, přidáme 5 lžic kokosového mléka (krabičku kokosového mléka neprotřepávejte) a špetku vanilky. Vidličkou rozšleháme.
  3. Nakrájíme si 6 plátků dýňového chlebíčku o šířce 1–1,5 cm. Opatrně namáčíme. Opatrně pokládáme na pánev, dáváme pozor na trhání .
  4. Z každé strany smažíme cca 3 minuty, lehce do hněda. Mezitím si můžeme nakrájet ovoce. Hotové chlebíčky osušíme papírovou utěrkou.
  5. Zdobíme ovocem, ořechy, kokosem, sirupem či čokoládovou polevou.
image

Nejlepší plán je připravit si dýňové pyré, které je možné si i zamrazit. Z něj si připravíme dýňový chlebíček.

imageimageimageimage

Dobrou chuť

gabi

Líbil se ti recept? Pomož nám ho šířit ...

Okomentuj recept

Moc rádi uslyšíme, co si myslíš. Povedl se ti recept? Jak jsi si jej upravil? Dej nám vědět a poděl se s ostatními.

Napsat komentář

Okomentuj recept

Tvůj e-mail nebude zobrazen.

Foodblog roku

2019

Foodblog roku přeskočil rok 2018 a rovnou vyhlásil vítěze za rok 2019. Nemůžeme být šťastnější, vyhráli jsme v hlavní kategorii - Food blog roku 2019. Jupíí a moc vám všem děkujeme!
vítěz food blogu roku

2017

Umisťujeme se na 2.místě v kategorii Cestování, na 3.místě ve Food Stylingu, na 5.místě ve Fotografii a jsme čtvrtí v absolutním pořadí. Máme z toho obří radost.

2016

Vyhráli jsme v kategorii Food Styling 1. místo za Foodblog roku 2016. Máme z toho obří radost.
vítěz food blogu roku

Kdo jsme?

Já jsem Petr. Jídlo je pro mě chvíle, kdy přestáváme pracovat a užíváme si. Pokaždé se těším jakou novou kombinaci Gábi na talíř vymyslí.

Já jsem Gábina. Nakupování kuchařek je pro mě stejným potěšením jako nákup bot. Prohlížení fotek jídla mě ale uspokojí podstatně více než listování v módních časopisech.

A kdo jsi ty?

Napiš nám tvoje křestní jméno a e-mailovou adresu a my ti pošleme vždy upozornění na nový příspěvek, rady, tipy, recepty a spoustu dalšího.

Mrkni se

Buďme na blízku. Spoj se s námi na sociálních sítích.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'