KURKUMOVÝ PODZIMNÍ KRÉM

NÁPOJ / BEZ CUKRU / VEGAN / PODZIM / ZIMA
Kurkumový podzimní krém

Na doporučení jsem si nedávno dala “kurkumové latté” v našem oblíbeném bistru Barevný Bufet v Berouně. Chuť byla naprosto parádní a barvou to připomínalo vaječný likér. A tak jsem si něco podobného začala připravovat sama doma, protože na tom vlastně není nic složitého. Základní ingrediencí, bez které se tento recept neobejde, je kurkuma. Doufám, že už jí doma všichni máte.

Kurkuma je extrémně zdravé koření a já ho v kuchyni využívám všude, kde můžu. U nás v rodině se objevila rakovina. Místo googlování a čtení nesmyslných fór jsem nakoupila speciální kuchařky zabývající se stravou během léčby. Co mě překvapilo, byla právě kurkuma. Díky jejím protinádorovým účinkům, je považována za jednu z nejdůležitějších ingrediencí právě při přípravě pokrmů během chemoterapie. Věděli jste o tom?

forum 14 komentářů ČTI RECEPT keyboard_arrow_right

BORŮVKOVÝ DRINK S RŮŽOVÝM ŠUMIVÝM VÍNEM

NÁPOJ / VEGAN / VEGETARIAN / SLADKÉ
Borůvkový drink s růžovým šumivým vínem

Alkohol piji velmi výjimečně. To se už musí byt něco velkého, abych si opravdu dala. Minulý víkend pro mě byl dost emotivní. Mojí kamarádce Martině se narodila překrásná holčička a mě to naprosto dostalo. Strávily jsme spolu celou pubertu. Bylo to naprosto šílené, tajně jsme chodily na diskotéky a spaly u její babičky, zatímco naši o tom neměli ani páru. Byla fakt ďábel.. a teď je z ní zodpovědná maminka, na kterou jsem hrozně pyšná.

A tahle událost si žádala tu jednu skleničku, možná dvě :-) Tohle je vlastně můj úplně první namíchaný drink v životě, takže tu nemůžu psát, jak je skvělý a úžasný… Zkuste jej a napište mi, co si o tom myslíte. Upřímně, není to nic zdravého. Samotné víno obsahuje spoustu cukrů, do toho jsme přidali ještě dost agáve sirupu, ale i tak jsme si skleničku dali a překvapivě nám to hodně chutnalo.

forum 1 komentář ČTI RECEPT keyboard_arrow_right

Foodblog roku

2019

Foodblog roku přeskočil rok 2018 a rovnou vyhlásil vítěze za rok 2019. Nemůžeme být šťastnější, vyhráli jsme v hlavní kategorii - Food blog roku 2019. Jupíí a moc vám všem děkujeme!
vítěz food blogu roku

2017

Umisťujeme se na 2.místě v kategorii Cestování, na 3.místě ve Food Stylingu, na 5.místě ve Fotografii a jsme čtvrtí v absolutním pořadí. Máme z toho obří radost.

2016

Vyhráli jsme v kategorii Food Styling 1. místo za Foodblog roku 2016. Máme z toho obří radost.
vítěz food blogu roku

Kdo jsme?

Já jsem Petr. Jídlo je pro mě chvíle, kdy přestáváme pracovat a užíváme si. Pokaždé se těším jakou novou kombinaci Gábi na talíř vymyslí.

Já jsem Gábina. Nakupování kuchařek je pro mě stejným potěšením jako nákup bot. Prohlížení fotek jídla mě ale uspokojí podstatně více než listování v módních časopisech.

A kdo jsi ty?

Napiš nám tvoje křestní jméno a e-mailovou adresu a my ti pošleme vždy upozornění na nový příspěvek, rady, tipy, recepty a spoustu dalšího.

Mrkni se

Buďme na blízku. Spoj se s námi na sociálních sítích.

Napiš co hledáš & stiskni 'Enter'